APITERAPIJA

Apiterapija je ena od uglednih alternativnih zdravilnih metod. Je veda, ki govori o tem, kako si na podlagi čebeljih pridelkov pomagamo krepiti in ohranjati zdravje

MED IN OSTALI ČEBELJI PRIDELKI NISO ZDRAVILA,
SO PA POMEMBNA IN KORISTNA DOPOLNILA ZDRAVILOM.

Dokaz, da apiterapija pridobiva vrednost in svoje mesto v svetu je tudi to, da je 30. marec svetovni dan Apiterapije. Pionir na področju Apiterapije dr. Filip Terc je bil rojen 30. 3. 1844 na Češkem. Vrsto let je živel in delal v Mariboru. Napisal je več zanimivih opažanj kako si lahko pomagamo s čebelami in njihovimi pridelki. Med drugim je objavil članek o klinični uporabi čebeljega strupa pri revmatizmu. S tem se je začel sodobni razvoj apiterapije v medicini po vsem svetu. Filip Terc je umrl leta 1917 v Mariboru, kjer je tudi pokopan.

Apiterapija - Filip Terč Apiterapija - cvetni prah

Zagovorniki apiterapije nas z argumenti prepričujejo, da ni bolezni od navadnega prehlada do najtežjih oblik obolenj, pri katerih si ne bi mogli pomagati ali vsaj malo omiliti naše težave z uporabo čebeljih pridelkov. Z rednim uživanjem medu in cvetnega prahu si povečujemo odpornost celega organizma.

Apiterapija - propolis Apiterapija - vosek

Čebelji pridelki nam lahko veliko koristijo, ne morejo pa nam škodovati, ker nimajo stranskih učinkov, seveda, če nanje nismo alergični. V dobro apiterapije govori tudi dejstvo, da se z ugodnimi učinki apiterapije v tujini ukvarjajo za to usposobljeni zdravniki, eden vodilnih med njimi je dr. Stefan Sangaciu, ki je svoje delo posvetil apiterapiji. Paracelsus je pred mnogimi stoletji zapisal: "Vaša živila naj bodo vaša zdravila in vaša zdravila naj bodo vaša živila."

Apiterapija - satna osnova Apiterapija - čebelji strup

Segreta satna osnova iz čistega čebeljega voska na vaših prsih blagodejno deluje na vaše dihalne poti

Pobiranje čebeljega strupa z žiletko

Apiterapija - Matični mleček osnovna hrana za matico

Matični mleček osnovna hrana za matico. Pri ljudeh pa dviguje imunski sistem in pomlajuje

Začetki apiterapije segajo tisočletja nazaj do egipčanske, grške, kitajske, indijske, babilonske in drugih civilizacij. O apiterapiji lahko govorimo v vsej zgodovini človeštva. Uporaba in zdravilne učinke te metode lahko še dandanes v praksi spremljamo pri afriških in južnoameriških plemenih staroselcev. Do zdaj je ugodno delovanje čebeljih pridelkov znano pri več kot 500 različnih bolezenskih stanjih in težavah, vendar uradna slovenska medicina tega zdravljenja še vedno ne podpira.
So pa že opazne spremembe.