Čebelarstvo v Sloveniji je tradicija, slovenski čebelarji pa se še posebej trudimo, da pridelujemo med, ki je zelo kakovostno in varno živilo. Zaradi tega so se na Čebelarski zvezi Slovenije odločili, da tako živilo potrebuje svojevrstno in prepoznavno embalažo, ki bo namenjena izključno medu slovenskega izvora in ki bo kupca opozarjala, da je kupil med boljše kakovosti. Pravilna izbira embalaže je namreč lahko dodana vrednost izdelka, ki ga prodajamo.
Prvo so v uporabo prišli 720 ml, 370 ml in 212 ml, malo za njimi pa še najmanjši kozarec 110 ml. Ko se je v Sloveniji razbohotil turizem je v uporabi tudi kozarec 555 ml.
Med, pakiran v primerni embalaži, opremljen z etiketo in prijetnega videza je veliko lažje prodati, porabnik pa bo zanj pripravljen plačati več.
Zavedamo se, da slovenski čebelarji ponujamo kakovostne izdelke, ki imajo tradicijo in ki jih ima večina za živila, ki niso samo hranila, saj so naravna in zdrava.
Po kratkem premisleku sem se tudi sam odločil da bom med pridelan na kočevskem in ker je to vrhunski med pakiral v novo stekleno embalažo.
V soboto 20. septembra 2008 sem prišel po nove kozarce h koncesionarju za nov kozarec, firmi STENKO. Kozarce so ravno razlagali iz kamiona. Po enournem čakanju na kozarce sem obenem ugotovil, da sem prvi kupec novega kozarca. Za začetek sem jih vzel 150 kosov, da ugotovim kako se bo ta kozarec "prijel" med potrošniki.
Že zvečer sem nalil prvi kozarec hojevega medu in ga kot arhiv shranil na našem čebelarstvu. Nekaj pa sem jih že isti večer prodal prvemu kupcu.
Novi kozarec za med je tako postal tudi lepo darilo, saj je po obliki nekaj posebnega. Prav lepo pa mu pristaja tudi prelepka in nalepka za Kočevski gozdni med.
Na dnu kozarca iz zunanje strani je vtisnjena čebela in napis letnice kdaj je bila v svetu priznana kranjska čebela.
V pravilniku o uporabi kozarca piše: V kozarec se lahko polni samo med pridelan na območju Republike Slovenije.